^ Do góry

OGŁOSZENIA AKTUALNE

NIEDZIELA  WIELKANOCNA  -  21.04.2019 .

• WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZĘ RADOŚCI PASCHALNEJ. NIECH ZMARTWYCHWSTAŁY BŁOGOSŁAWI NAM, NASZYM RODZINOM I NASZEJ PRACY.
      • Dziś  nie ma mszy św. popołudniowej.
      • W poniedziałek przeżywamy drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze będą o 8.00 i 10.30. Nie ma mszy św. popołudniowej. Kolekta tego dnia przeznaczona na KUL i Wydział Teologiczny UŚ.
      • W piątek oktawy wielkanocnej zapraszam wszystkim parafian na uroczystą mszę św. ślubowaną od gradobicia.
      • Przyszłą niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Kolekta w tym dniu na Caritas. W tym dniu odbędzie się też liczenie wiernych.
      • Składam serdecznie podziękowania wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu naszego kościoła do świąt.

OGŁOSZENIA  POPRZEDNIEGO  TYGODNIA

NIEDZIELA  PALMOWA  -  14.04.2019 .

• Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy i rozpoczyna Wielki Tydzień.
      • Także dziś w katedrze w Katowicach o godz. 14.00 odbywa się spotkanie młodzieży w ramach Światowego Dnia Młodzieży.
      • O godz. 16.15 zapraszam na ostatnie w Wielkim Poście Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
      • Od czwartku rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego.

WIELKI  CZWARTEK
Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 a po niej do 22.00 zapraszamy na adorację Chrystusa w Ciemnicy.

WIELKI  PIĄTEK
O godz. 9.00 zapraszam na Drogę Krzyżową.
Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00 a po niej do 22.00 możliwość osobistej adoracji Krzyża i Jezusa w Bożym Grobie do 22.00.
W tym dniu obowiązuje post ilościowy i jakościowy.
Ofiary z Wielkiego Piątku i z Wielkiej Soboty przeznaczone są na Boży Grób i Chrześcijan w Ziemi Świętej.

WIELKA  SOBOTA
Adoracja Krzyża i Jezusa w Bożym Grobie w ciszy.
Święcenie pokarmów o 10.00, 11.00, 12.00.

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ O GODZ. 20.00.
Na Wigilię Paschalną prosimy przynieść ze sobą świece.

OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ W WIELKIM TYGODNIU.
Wielki Wtorek i Środa od 16.00 do 20.00 .
Wielki Czwartek od 16.00 ( 2 konfesjonały).
Wielki Piątek 8.00 do 9.00 i 16.00 – 17.30 ( 2 konfesjonały) i od 20.00 - 22.00.
Wielka Sobota 9.00 – 12.00 i od 14.00 - 16.00 (2 konfesjonały).

W UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO MSZE ŚW. O GODZ. 8.00 I 10.30.