^ Do góry

Aktualności

1. Zarząd Koła Emerytów i Rencistów nr 8  w Kleszczowie, zaprasza na ”Spotkanie opłatkowe” w dniu 14 grudnia o godz. 16.00 w DOK-u . w Kleszczowie. Zapisy pod nr tel. 501 815 944. Koszt  25 zł..

1. DUCHOWA  ADOPCJA  DZIECKA  POCZĘTEGO.

Oczekując beatyfikacji Jana Pawła II, stają nam w pamięci najważniejsze wezwania Jego pontyfikatu. Jednym z nich jest wezwanie do modlitwy. Wołał abyśmy się modlili i bronili życia, a szczególnie życia nienarodzonych.
Przyjęcie w duchowa adopcję jednego dziecka i przez dziewięć miesięcy codziennie odmawianie modlitwy obowiązkowej i dziesiątki różańca św. jest jedną z form wypełnienia tego wołania.
Jest to wielki dar i zaufanie Boga, że w nasze ręce i naszą opiekę powierza jedno dziecko, ale też i jego rodziców, trzeba nam jednak pamiętać, że to On dawca życia, który jest Życiem, sam w mocy i potędze swojej ochroni to dziecko. Od nas oczekuje tej skromnej modlitwy – aktu woli i serca.
Ta modlitwa nie zostanie bez nagrody dla nas samych już w tym i przyszłym życiu. Dlatego prosimy Was o tę modlitwę.

2. Dziękujemy Ks. Proboszczowi za zaproszenie do naszej parafii Ojca Romana Siatka z Misjonarzy św. Rodziny z Górki Klasztornej koło  Bydgoszczy, który przybliżył nam dzieło Apostolstwa Dobrej Śmierci. Dziękujemy również parafianom za wpisanie się do Apostolstwa. „ Błogosławieni, którzy umierają w Panu i przy śmierci których obecna jest Maryja – Patronka Dobrej Śmierci”. Od tego momentu grupa ta w naszej parafii liczy osiemdziesiąt osób.  W każdy piątek o godz. 17.30 w kościele jest prowadzony różaniec do Matki Boskiej Bolesnej. Natomiast po mszy pod chórem można nabyć różaniec oraz zapisać się do grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci.  W każdą I sobotę miesiąca o godz. 7.30 zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci

3. Błogosławieni, którzy umierają w Panu i przy śmierci których obecna jest Maryja – Patronka Dobrej Śmierci.

Jaki jest cel Apostolstwa Dobrej Śmierci?
Najważniejszy to „ nasze powołanie do świętości”, ale także
wytrwanie sprawiedliwych,
nawrócenie obojętnych i grzeszników,
śmierć w łasce i przyjaźni Bożej.
W ostatnich latach, ludzie coraz bardziej stają się obojętni religijnie. Zwiększa się liczba tych, którzy odchodzą od kościoła, ulegając złudzeniom i uprzedzeniom. Stając się niewolnikami względów ludzkich, dając się opanować różnym namiętnością i występkom. Ileż to ludzi każdego dnia odchodzi z tego świata bez posługi kapłańskiej oraz pojednania Bogiem i bliźnimi. To też dlatego należy przypominać chrześcijanom o:
znikomości, kruchości życia,
marności krótkotrwałych spraw tego świata,
celu ostatecznym człowieka,
trosce o swoje zbawienie i innych,
dobrej śmierci oraz o obowiązku przygotowania się do niej.
W każdej chwili mamy być czujni i gotowi, ponieważ nikt z nas nie zna dnia ani godziny. Kościół podał pomocną dłoń w Osobie tej, która jest dla świata Matką i Patronką Dobrej Śmierci.

W każdy piątek o godz. 17.30 w naszym kościele będzie odmawiany różaniec do Matki Boskiej Bolesnej. Zapraszamy wszystkich chętnych.